Допомогти

Книга в допомогу
Благодійний фонд імені Хідірян Оганеса Місаковіча передав Пирятинському міському центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді комплекти посібників для батьків, які зіткнулися з онкологічним захворюванням у дитини.

Книга створювалася, як посібник для батьків, чиї діти хворі на лейкоз (рак крові). Однак більша її частина буде корисна і в випадках інших онкологічних діагнозів, лікування яких включає хіміотерапію. У виданні містяться відповіді на життєві питання, які виникають у батьків після постановки дитині діагнозу: які процедури мають бути і як до них готуватися, які можуть бути побічні ефекти і як зменшити дискомфорт від них, яким рекомендаціям з харчування потрібно дотримуватися, як заспокоїти себе і дитину і налаштуватися на перемогу і т. д. У книзі торкнулися питання як стаціонарного, так і амбулаторного лікування, а також тема реабілітації та психологічної допомоги маленьким пацієнтам та їх батькам.

Співавторами допомоги виступили провідні експерти в області лікування онкологічних захворювань, променевої терапії, переливання крові, психології та реабілітації.

У комплекті до посібника йде "Щоденник пацієнта". Це - спеціальним чином розграфлений зошит, в який зручно записувати дані про хід лікування.

Як можна використовувати книгу?

- Звичайно, батькам буде корисно читати її самим, щоб все-все зрозуміти.
- Також рекомендуємо давати її читати друзям і родичам, щоб вони розбиралися в питанні самі, не витрачаючи сили і час мам і тат.
- Книгу можна використовувати як довідник в хвилини сумніву. Буває так, що начебто все пам'ятаєш, але краще зайвий раз підглянути.
- Коли потрібні хороші емоції, можна роздивлятися гарні картинки.