Проектна допомога
Він буде чути

Він буде чути

24 лют. 2019 Адресна допомога

Однорічному Данилу Калько терміново необхідна кохлеарна імплантація. Хлопчикові поставили діагноз: сенсоневральна туговухість четвертого ступеня. Без кохлеарного імпланта Даня не зможе говорити.

«Мені здається, ще трошки, і я почую від синочка« ма ... ма-ма ... »- мамі Дані, Ірині Калько, так хочеться, щоб її малюк заговорив ... Але поки він просто уважно дивиться в очі і тягне за руку. Ось такий мовчазний виходить розмова ...

Біда в тому, що Даня ніколи не чув маму, і як би ласкаво вона не називала його, в вухах дитини від народження звучить одна нескінченна і гучна тиша. Звуків багатоголосого миру не прорватися крізь хвороба малюка - абсолютну глухоту.

Але ж коли Даня з'явився на світло, ніщо не віщувало проблем. Правда, не агукає зовсім, і це здавалося незвичайним: старша дочка Ірини Настя, з пелюшок «бовтанку» була, а молодший виявився мовчун. «Особливий у нас дитина росте, розвивається, не як всі», - втішала себе Ірина, не підозрюючи, наскільки особливим виявився її малюк.

Першою забила на сполох бабуся: що таке? Дзвонить телефон, а Даня і вухом не веде, говориш з ним через спинки, а він не обертається. А незабаром ще один тривожний дзвінок: дідусь у дворі голосно стукав молотком, поряд з коляскою, в якій спав малюк. Злякавшись, що Данька прокинеться, Іра вискочила на двір: «Не стукай, напевно, розбудив дитину!», - глянула в коляску - а той спокійно спить!

Статут гнати від себе страшні думки, Ірина з данин поїхала до обласного сурдолог, але той запевнив стривожену маму, що зі слухом у дитини все чудово, і приводів для занепокоєння просто немає. Втім, ейфорія від подібної консультації тривала недовго - малюк відмовлявся за віком «дорослішати» і нічого не говорив.

Зневірившись в лікареві, домашні почали тестувати Данькина слух по інтернетних рецептами: трусили у вушка мішечками з крупою, шуміли за спиною брязкальцями, але визначити: чує хлопчик чи ні - так і не змогли. Перший натяк на проблему і обережний діагноз отримали лише в приватному кабінеті лікаря-лора в місті Кропивницького Кіровоградської області. Звідти, пославшись на недосконалість своєї апаратури, доктор направила сім'ю Калько на обстеження до Києва, в Інститут отоларингології ім. А.С. Коломійченка, де в березні цього року дев'ятимісячного Дані поставили остаточний діагноз: «двостороння сенсоневральна туговухість 4 ступеня», тобто абсолютна глухота ...

При такому діагнозі єдиним способом ефективного лікування стає кохлеарна імплантація, завдяки якій відбувається електрична стимуляція слухового нерва. Це чудо медичних технологій дозволяє відновити дитині стовідсотковий слух, а й варто вкрай дорого: 800 000 гривень.

Для тих, хто не в змозі платити величезну і непосильну для середньої української сім'ї вартість, держава фінансує програму безкоштовної імплантації. Але нажаль! Черги на безкоштовний імплант потрібно чекати кілька років. А для дитини, яка навчається говорити, кожен рік, що минає день надзвичайно важливий: природою передбачено опанувати мовними навичками рано, до трьох років.

Даня опинився в черзі на безкоштовний імплант 369-им у черзі, і його перспектива бути прооперованим в цьому, і навіть в наступному році, дорівнює нулю. Адже держава фінансує лише близько ста операцій в рік. Чекати стільки часу - позбавити дитину можливості заговорити!

Але звідки сім'ї взяти грошей? Ірина зараз виховує двох дітей: однорічної Даню і шестирічну Настю, знаходиться у відпустці по догляду за дитиною. Чоловік Іри трудився на залізниці. Безгрошів'я штовхнуло його на відчайдушний крок: тимчасово покинути сім'ю і найнятися працювати за кордон. Іра залишилася з дітьми одна, але не опустила руки.

З того самого моменту, як Дані озвучили діагноз, вона робить все, щоб повернути здоров'я синові. Ще в березні разом з чоловіком Іра обдзвонила всі регіональні благодійні фонди в надії отримати хоча б якусь допомогу. Але виявилося, що там, де живе сім'я Калько, фондів допомоги дітям з вадами слуху взагалі немає, а в інших областях сім'ї відмовлялися допомогти, пропонували шукати грошей за місцем прописки дитини.

Зібрати кошти на лікування Дані спочатку взялися місцеві журналісти: в кіровоградських обласних газетах, в спеціалізованій залізничної газеті про Дані писали, просили допомогти зібрати гроші на операцію, але масштаби суми не дозволяють вирішити проблему на місці. І тоді, після довгих поневірянь і нескінченних дзвінків Іра знайшла інформацію про фондах, які зможуть їм допомогти - тепер щиро сподівається, що тут її малюкові зможуть допомогти.

А Даня тим часом швидко зростає. Чи не чуючи мови, він шукає свої власні способи «говорити». Малюк навчився барабанити по всьому, що трапляється під руки. Бах-бах-бах ... цей звук можна і справді відчути рукою, відчути вібрацію, хоч якось вибратися з замкнутого кола абсолютної тиші ...

Всім разом цілком реально допомогти Дані повернути слух. І будь-яка Ваша допомога буде безцінна, бо на день - два - місяць наблизить одужання дитини. І тато, і мама Дані, нарешті, почують, як каже їхній синочок ...

Лікар-отоларинголог вищої категорії, кандидат медичних наук Миронюк Борис Миколайович, інститут отоларингології ім. проф. А.С. Коломійченка (Київ): «У Данила сенсоневральна туговухість четвертого ступеня, потрібно кохлеарна імплантація. Хлопчик буде добре чути, навчиться говорити. Згодом він зможе піти в звичайну школу. Ми впевнені, що все пройде без ускладнень, Даня буде добре чути».

Постачальник імпланта виставив рахунок на 806 400. Таких грошей у рідних Дані немає.

Дорогі друзі! Якщо ви вирішите врятувати Дані Калько, нехай вас не бентежить ціна порятунку. Будь-яке ваше пожертвування буде з вдячністю прийнято. Можна відправити пожертвування банківським переказом до Фонду. Всі необхідні реквізити є на сайті.

Підтримати можна натиснувши кнопку

Або переказати гроші за реквізитами, зазначеними в розділі «Реквізити»

Допомогти зараз
UKRAINE